Mulineed (ja tänav)

Jätkan vaikselt tänava ehitamisega:

Suurem osa minu mulineedest on mitte lihtsalt vanad, vaid kohe väga-väga vanad. Mõnel neist on 45-50 aastat täis. Sain need päranduseks vanaemalt ja vanaisalt – nagu alles hiljuti teada sain, tikkis vanaisa nooruses päris palju. Vanaisa ma kahjuks ei mäleta, kuid neid mulineesid puidust karbis ja hiljem korvis mäletan väga hästi. Unistasin sellest, et ükspäev saab see varandus minu omaks.

Arvestades sellega, et aastaid tagasi said mu ema ja tädi neid niite sorteerida, hiljem aga mina ise lapsena panin käed külge, pole mingi ime, et lõpuks sain sellise sasipuntra omanikuks:

Uued tokid pandi lihtsalt peale või kõrvale, need tasapisi kadusid sisse ära, kuni lõpuks vajaliku niidi kättesaamine vajas peaaegu et võlukunsti. Ühtegi tokki tervikuna kätte enam ei saanud, tihtipeale sai vaid vajaliku pikkusega niidi kätte ning seda tuli mõlemalt poolt lõigata. Mingi ime läbi olid mõned uued tokid pandud eraldi kotikestesse, kuid need kadusid samuti puntra sisemusse ära ja sinna ka jäid.

Kui hakkasin mulineed rohkem kasutama, sai kohe selgeks, et midagi tuleb ette võtta. Otsustasin alustada DMC mulineede korrastamisest, milleks ostsin spetsiaalsed mapid ja alused. Tulemus meeldis kohe nii väga, et võtsin seejärel ette kogu ajaloolise segaduse likvideerimise.

Algus oli kõige raskem – üks suur sõlm oli vaja eraldi tokkideks harutada. Tegin seda tasapisi tervelt kahe nädala jooksul. Seest tulid mitmed täiesti kasutamata tokid, nende seas ka mõni päris vana:

Mõned tokid olid pooleks lõigatud, ehk tokist oli saanud hulk ühepikkuseid niite. Mõnda tokki lõikasin ise – kui teistmoodi seda kätte ei saanud. Lõpuks olid kõik niidid sorteeritud värvi järgi kuhjadesse. Mõned kuhjad:

Anchor mulineed sorteerisin välja ja panin mapi vahele numbrite järgi DMC kõrvale.

Järgmine etapp – vanade niitide alustele kerimine. See võttis kuu aega. Seejärel sorteerisin niidid veel kord värvitoonide järgi ning panin mapi vahele.

Kokkuvõttes on mul 78 tokki DMC mulineed, 35 tokki Anchor mulineed, 97 tokki vanu mulineesid. 14 taskutega mappi.

Ning lõpetuseks veel kõige vanemad lipikud mulinee tokkidelt.

Nüüd on puhas rõõm mulineed kasutada.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga