Tutvustus

Mis on Yrmegardi Töötuba?

Yrmegardi töötuba sündis kirest – kirest ajaloolise kõladega kudumise vastu, kuid ka mitme teise tekstiilitehnika vastu ning ka ajaloo vastu üldisemalt. Rolli mängis ka soov õppida midagi uut ning avastada mineviku tarkused, soov mõista, mõtestada ja edasi anda. Töötoal pole ambitsiooni olla kõladega kudumise universaalne entsüklopeedia, see on pigem tagasihoidlik arhiiv, kuhu on kogutud kogemusi ja praktikas kinnitus leidnud teooriat, mis võiksid olla abiks igaühele, kes on võtnud ette kõladega kudumise rännaku.

Yrmegardi töötuba loodi 2004. aastal ning see on puhtalt digitaalne, sellel ei ole füüsilist asukohta.

Kes veab töötuba?

Minu nimi on Julia Christie Amor, elan Eestis. Olen õppinud teatrirežiid, raadiorežiid (BA) ja kultuurikorraldust (MA), lisaks elukestev õpe kahe hetkel teismelise lapse kasvatamises. Üle 20 aasta kogemust suhtekorralduses, avalikes suhetes ja turunduses, nii ärivaldkonnas kui ka kultuurisektoris, lisaks kogemus ürituste korraldamises on olnud abiks ka elava ajaloo klubi juhtimisel. Räägin kolme keelt, baasteadmised on veel 6 keeles. Armastan tantsimist (eriti flamencot ja ajaloolist tantsu) ja jumaldan kasse.

Julia ehk Yrmegard Tallinna Maikrahvinnana

Tore on tuttavaks saada! Tänan huvi eest!

Kes on Yrmegard?

Nimi Yrmegard nagu ka sugulasnimed Ermegart, Irmeltrud ja Hildega(a)rd on saksa-skandinaavia päritolu. Nime kõige varasem minule teadaolev ülestähendus on tehtud 1310. aastal ühes Sileesia kirikuraamatus, kuid suurt populaarsust nimi ei saavutanud. Tallinna arhiivides kohtab seda nime paar korda 15. sajandi keskpaiga kinnistusraamatutes. Vähestest andmetest võib järeldada, et Yrmegard oli tõenäoliselt kaupmehe lesk, kes peale mehe surma päris paar ehitist Revali peamisel kaubatänaval – Pikal tänaval. Hooned pole tänaseni säilinud.

Miks Yrmegard?

2000-ndate alguses tekitas huvi elava ajaloo vastu vajaduse ka keskaegse nime ning tegelaskuju järele, mida ajaloolistel üritustel kasutada. Tallinna arhiivides dokumente sirvides jäid silma mitmed nimed, milledest oli Yrmegard kõige ebatavalisem ning seejuures meeldejäävam. Sest ajast peale on see nimi minuga kaasas käinud ning jäi kasutusse ka väljaspool elava ajalooga tegelevat kogukonda.