Ehitame maja

Kui ehitada ei oska, siis tikime. Esimene majake on valmis, selleks kulus peaaegu kaks kuud. Praegu on päris keeruline ennustada, millal saan tikkida ja kui kaua. Kuid tulemusega olen igati rahul.

Nüüd valin värve tänavapildi jaoks, ja lõpuks on eriti mugav seda teha, sest jõudsin vahepeal kõik mulineed sorteerida ja mappidesse paigutada. Kirjutan ükskord sellest protsessist pikemalt.

Amazon saatis järjekordse peibutuskirja. Veidi naljakas, et mulle pakutakse järjekindlalt raamatut Medieval Costume and How to Recreate It. Selle esimene trükk ilmus lausa 1931. aastal, ning korralike illustratsioonide kõrval on sees päris palju vigu ja kahtlaseid väiteid (see tuletas mulle meelde, kuidas üks kohalik ajaloolane nägi külgedeta kleidis hoopis satsidega pluusi :-D). Põhimõtteliselt on raamat mõeldud teatrites töötavate kostüümikunstnike jaoks, seega tõepärast ajaloolist infot sealt eriti ei leia.

Aasta tagasi välja antud Tudor Tailor: reconstructing sixteenth-century dress aga väga kiidetakse. Siiani peeti parimateks 16. sajandi kostüümiraamatuteks Janet Arnoldi albumeid ja Herbert Norrise materjale, kuid tundub, et antud raamat jätab need tahaplaanile. 16. sajandi Inglismaa pakub mulle huvi, nii et see raamat on üks kandidaate minu riiulile. Vähemalt lehitseda tahaks väga, selle perioodi kostüümid on väga uhked ja detailiderohked.

Huvi tekitas ka Finger Weaving: Indian Braiding. Tehnika tundub olema midagi punumise ja kudumise vahepeal, kuigi kirjeldus viitab punumisele (braiding). Huvitav oleks proovida, kuid ma kardan, et plaane ja huvitavaid tehnikaid on juba niigi liiga palju kogunenud.

Lõpuks veel omapärane raamat naiste elust keskajal. Kaks kuud tagasi anti välja Four Queens: The Provencal Sisters Who Ruled Europe, mis räägib neljast õest, kellest said kuningannad ning kes võtsid osa paljudest 13. sajandi Euroopa ajaloo suurematest sündmustest. Raamatut kiidetakse hea keele ja ajalooliselt õigete argielu kirjelduste eest.

So many books, so little time.