Mustrikirjeldus vs mustrijoonis
Kududa mustrikirjelduse järgi on tegelikult väga lihtne. Eriti siis, kui tegemist on sellise kirjeldusega, mille saab näiteks GTT-st välja printida – põhimõtteliselt on see tabel, kus iga rida vastab ühele reale ning iga rea juures on kirjas, milliseid kõlasid keerata edasi ja milliseid tagasi. Kui hoida tabeli peal joonlauda või kasvõi paberilehte ning neid vastavalt kootud ridadele edasi liigutada, on järje hoidmine nii töö käigus kui ka peale pausi eriti lihtne.

Mis mulle mustrikirjelduste juures üldse ei meeldi on see, et need ei jää üldse meelde. Kui just pole tegemist viierealise mustriga. Jah, kindlasti saab kududa ka juba kootud osa mustrit jälgides, aga mustri loogika meelde tuletamine pärast järjekordset pausi võtab liiga palju aega ning peene mustri puhul väsitab silmi.
See heietus tekkis selles kontekstis, et tegin kiiruga töös oleva vöö jaoks mustrijoonise ja kudumine läks kiiremaks, sest joonis jäi peaaegu kohe meelde. Samas tundub joonise loogika järgi, et põhielement on kolme rombiga motiiv keskel, mis ka minu pilku köidab, mitte aga suur romb.
Kootud on ligi 40 cm.
Valmis paela fotod ja põhiinfo galeriis: "Rebase saba".