Muster pärineb armulauakarika karikakattelt, mis on dateeritud umbes 1600. aastasse ning on arvatavasti kas itaalia või saksa päritolu. Hetkel asub karikakate Nürnbergis Saksamaa Rahvuslikus Muuseumis. Pilte sellest näeb Bildindex’i pildikogust: karikakate tervikuna, bordüüri suurendatud fragment.
Muster koosneb identsest ülemisest ja alumisest ribast ja põhiosast. Ribade kõrgus on 10 ruutu, mustrikorduse laius 44 ruutu. Põhiosa segmendid on trapetsikujulised, nende kõrguseks on 48 ruutu, laiuseks kitsamas otsas 29 ruutu ja laiemas otsas 103 ruutu (laius on arvestatud mustri välisäärte järgi). Kuna originaal tikiti silma järgi, mitte kanga koelõngade järgi, siis samad kujundid tikandi eri osades näevad välja erinevalt. Seetõttu said käesoleva mustriskeemi jaoks mustrielemendid veidi töödeldud, et nad mahuks mustrikorduse sisse ja seejuures jääks muster originaalile võimalikult sarnane.
Lisaks ristpistes tikitud põhielementidele näeb mustril peenikesi jooni ja keerusid, mis on arvatavasti tikitud Holbeini pistes. Kitsastel ribadel asuvad keerud suhteliselt korrapäraselt, põhimustri segmendid on ka selles mõttes päris erinevad. Mustriskeemil on ribad täiendatud kogu pikkuses originaalile vastavate keerdudega, põhimustril on aga keerud näidatud vaid ühel segmendil ning vastavad originaalile stiili, kuid mitte alati asukoha ja kuju poolest.
Lae alla tikkimismuster ja juhised pdf formaadis.